PUBLIKUAR: 15:59 / 27.04.2015

/2L ONLINE/ - Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Rexhep Kadriu, së bashku me drejtorin e administratës së përgjithshme, Nazim Gagica, kanë formalizuar marr&e...

INFO PLUS
Nėnkryetari Matoshi takohet me ministrin Haki Demolli
PUBLIKUAR: 27.04.2015 / 16:58
Kryetari Haliti takohet me banorėt e fshatit Mjakė - fotolajm
27.04.2015 | 16:55 /2L ONLINE/ - Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka zhvilluar sot një takim me banorët e fshatit Mjakë të V...
Gjilani dhe “Save the Children”, marrėveshje bashkėpunimi pėr asamblenė e fėmijėve
27.04.2015 | 15:59

/2L ONLINE/ - Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Rexhep Kadriu, së bashku me drejtorin e administratës së përgji...

Gjilani shembull i respektimit tė diversitetit fetar
27.04.2015 | 15:50

/2L ONLINE/ - Po vazhdojnë të mbahet takimet në mes të përfaqësuesve të bashkësive fetare në Gjilan, t...

Zyra pėr Preshevė, Bujanoc dhe Medvegjė tani me koordinator tė ri
27.04.2015 | 15:46

/2L ONLINE/ - Ushtruesi i detyrës së koordinatorit të zyrës për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Kushtrim Kadriu ...

Kryetari Sinani dhe nėnkryetari Matoshi qėndruan nė Gjermani
27.04.2015 | 09:09

/2L ONLINE/ - Nën organizimin e Unionit të Bizneseve të Diasporës në Gjermani, në Këln u mbajt konferenca me an&...

NACIONALE
28 prilli - Dita e Rotarit nė Kosovė
PUBLIKUAR: 27.04.2015 / 16:47
Tė thellohet bashkėpunimi Kosovė-Shqipėri
27.04.2015 / 16:20

Ministri i Administratës Publike të Kosovës, Mahir Yagcilar priti në takim sot homologen e tij shqiptare, Milena Harito. Ata u ...

Veseli- Ahmeti: Me rėndėsi stabiliteti ndėrfqinjėsor
27.04.2015 / 16:18

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli prit sot në takim kryetarin e Bashkimit Demokratik për Int...

BE premton fonde pėr identifikimin e viktimave
27.04.2015 / 16:15

Shefi i Zyrë s së BE-së dhe Përfaqësuesi Special i BE-së, Samuel Zbogar u ka bërë thirrje autoriteteve n&eu...

Nė PDK-nė e Gjilanit thonė se Lutfi Haziri po bėnė spastrime politike
PUBLIKUAR: 25.04.2015 | 10:58

/2L ONLINE/ - Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Dega në Gjilan, përmes një komunikate ka shprehur shqetësimet , për siç...

Musa: Vetėvendosje nuk e flet tė vėrtetėn
PUBLIKUAR: 25.04.2015 / 10:46

/2L ONLINE/ - Ndaj deklaratave të përfaqësuesve të Lëvizjes Vetëvendosje në Gjilan, të cilët patën kritika ...

Vetėvendosje: Arsimi me dobėsi, lėshime, defekte, shkelje ligjore...
PUBLIKUAR: 24.04.2015 / 13:42

/2L ONLINE/ - Fehmi Sylejmani, anëtar i Kuvendit Komunal dhe njëherësh anëtar i Komiteti të Arsimit në Vetëvendosje ka th&...

Vetėvendosje: Drejtor, mati drutė nė tokė, jo nė kamion!
PUBLIKUAR: 24.04.2015 / 13:04

/2L ONLINE/ - Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje, Qendra në Gjilan, kanë ngritur shqetësime e tyre për dë...

OPINIONE
 • Kushtrim Gashi

  Shkaqet dhe pasojat e shkurorėzimit nė Kosovė
 • Faik KRASNIQI

  Kasta e vjetėr duhet tė largohet nga politika!
 • Agim HAJRIZI

  Arsimi fillore nė sytė e njė prindi
 • Abduselami Shkodra

  Inskenimi i Likovės dhe agresioni Serbo-Maqedonas ndaj Kosovės
 • Refik HASANI

  Mirė qė Medvegja hapi njė pikėkalimi-por nevoja ėshtė edhe pėr tė tjera
 • Erald SELCA

  Ligji pėr tė mosluftuar jashtė Kosovės, ėshtė ligj antikombėtar dhe duhet hequr
 • Faik KRASNIQI

  Korrupsioni nėpėr dogana dhe oligarkėt kriminalė tė naftės!
 • Amir JAKUPI

  Shaip, tėrhiqu!
Haradinaj bėn show nė Portokalli
PUBLIKUAR: 27.04.2015 | 11:23 I ftuar në emisionin “Portokalli”, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, për...
MAGAZINA
Halimi: Takimi i deputetėve Kosovė-Serbi me dallime tė theksuara
PUBLIKUAR: 27.04.2015 16:35

Në Beograd u mbajt tryeza e rrumbullakët me temën ”Parlamentet e Kosovës dhe...

Behluli: Shteti po pengon shqiptarėt nė proceset e privatizimit
PUBLIKUAR: 27.04.2015 / 16:30

Procesi i tranzicionit në Serbi i filluar prej më shumë se 15 viteve i cili ka bartur me vete edhe privatizimin e ndërmarrjeve në pr...

Qendra pėr Arsim nė Preshevė, vizitė studimore nė Kosovė
PUBLIKUAR: 27.04.2015 / 10:16

Qendra për Arsim në Preshevë (CFE), në vazhdën e aktiviteteve të saja ka realizuar vizitë studimore në Prishtinë...

Partia Republikane nė Bujanoc formon Forumin Rinor
PUBLIKUAR: 27.04.2015 / 10:13

Në orët e pas ditës së të dielës, në zyrën e Partisë Republikane (PR), në Bujanoc, u formua Forumi Rinor i ...

PUBLIKUAR: 16:50 / 27.04.2015

Berisha mė i miri nė histori tė Australisė

PUBLIKUAR: 16:47 / 27.04.2015

28 prilli - Dita e Rotarit nė Kosovė

PUBLIKUAR: 16:25 / 27.04.2015

Vetitė kuruese tė mushmollės

PUBLIKUAR: 16:23 / 27.04.2015

Ja kėrkesat e Merkelit pėr Serbinė

PUBLIKUAR: 16:20 / 27.04.2015

Tė thellohet bashkėpunimi Kosovė-Shqipėri

PUBLIKUAR: 16:16 / 27.04.2015

Publicisti gjerman 10 ditė nė ISIS

PUBLIKUAR: 16:13 / 27.04.2015

Demolli priti ambasadorin O’Connell

PUBLIKUAR: 12:32 / 27.04.2015

Zbulohet Memoriali pėr tė Pagjeturit

Të gjitha të drejtat e rezervuara © 2010 - 2015 | 2LONLINE.com