Dikur emri i tij brohoritej, sot njė emėr i harruar!

PUBLIKUAR: 08:42 / 25.04.2014
Aktuale
PUBLIKUAR: 08:42 / 25.04.2014
Aktuale
Kujtimi pėr dėshmorėt i pėrhershėm
24.04.2014 | 19:21

(2LONLINE) - Sot është mbajtur akademia përkujtimore kushtuar të rënëve në Zonën Operative të Karadaku...

Matoshi: Historia e kombit tonė ėshtė histori e dėshmorėve
24.04.2014 | 18:10

(2LONLINE) - Me rastin e hapjes së manifestimit kulturor “Lulëkuqet e Prillit 2014”, në shtëpinë e kulturë...

Kėrkohet sundim i ligjit nė parandalim tė dhunės nė familje
24.04.2014 | 17:04

(2LONLINE) - Shefja e misionit të USAID-it, znj. Maureen Shauket, së bashku me kryetarin Lutfi Haziri kanë bashkëbiseduar me sh...

15 vjet prezentė USAID-i dhe 15 vjet partneritet nė Kosovė dhe Gjilan
24.04.2014 | 13:28

(2LONLINE) - Komuna e Gjilanit është zgjedhur njëra ndër Komunat e Kosovës, në të cilën USAID-i Amerikan so...

Kamenica interesohet pėr projektin e granteve pėr ndėrmarrjet e Vogla dhe tė Mesme
24.04.2014 | 09:26

(2LONLINE) - Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Bernard Nikaj, ka pritur në takim nënkryetarin e Komunës së Kamenic&e...

NACIONALE
Shtatė kėrkesat e kryeparlamentarit pėr gjykatėn speciale
PUBLIKUAR: 25.04.2014 / 08:55
Gjermania pėrshėndet vendimin pėr EULEX-in dhe Gjykatėn
25.04.2014 / 08:52

Gjermania ka përshëndetur vendimin Kuvendit të Kosovës për vazhdimin e mandatit të misionit të EULEX-it dhe them...

Lėshime pėr ulėset ose negociata nė Bruksel
25.04.2014 / 08:49

Vazhdimi i ulëseve të rezervuara për pakicat, pritet të jetë kërkesa e radhës për lëshime që duhe...

Prokurori kėrkon vazhdimin e paraburgimit pėr Ivanoviqin
25.04.2014 / 08:47

Prokurori special ka kërkuar të enjten vazhdimin e paraburgimit për liderin e ‘SDP’-së në veri, Oliver Ivanovi...

Arrestohet zyrtari i lartė i AKI-sė
24.04.2014 / 18:47

Është arrestuar zyrtari i lartë i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Isuf Lumi. Lajmin është konfirmuar n...

Mehmeti i LDK-sė “koketon” me PDK!!!
PUBLIKUAR: 24.04.2014 | 15:39

(2LONLINE) – Arben Mehmeti, anëtar i Kuvendit Komunal të Gjilanit nga radhët e LDK-së, tani pozitë, dikur ishte shef i Grupimi...

“Nisma” e Limajt shtrihet edhe nė Zhegėr
PUBLIKUAR: 22.04.2014 / 21:15

(2LONLINE) - “Nisma për Kosovën” formacion politik të cilës po i prin Fatmir Limaj e Jakup Krasniqi, është shtrir&e...

Vetėvendosje kėrkon nga komuna tė investoj nė lagjen Dardania I dhe II
PUBLIKUAR: 22.04.2014 / 14:13

(2LONLINE) - Fehmi Sylejmani, anëtar i KK në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje i ka adresuar një shkresë Drejtorit të Zhvill...

Kryeministėr mos kopjo!
PUBLIKUAR: 22.04.2014 / 09:41

(2LONLINE) - “Në kuadër të ekskursioneve mediatike të Kryeministrit Thaçi më ra të dëgjoj atë deri sa fl...

VOX POP

Pengesat e Lumturisė sė vėrtetė ?

OPINIONE
 • Burim HALITI

  Buxhetimi publik si instrument i politikave fiskale dhe dizajnimi i tij si sfidė institucionale
 • Arbėr ELEZI

  Lideri i pakontestueshėm Hashim Thaēi, alternativa e vetme pėr qytetarėt
 • Rreze Abdullahu

  Pakurrizorėt e Lirisė
 • Abdyl BRESTOVCI

  Pse jam nė “Nisma pėr Kosovėn" ?!
 • Musa MUSLIU

  Isa Kastrati, shembull i veēantė se si duhet sakrifikuar e punuar pėr komb, atdhe e shtet
Justin Timberlake lė 2450 paund bakshish
PUBLIKUAR: 25.04.2014 | 09:02

​Këngëtari i suksesshëm, Justin Timberlake është treguar mjaft buj...

MAGAZINA
Vuēiq mandatar, deputetėt shqiptarė nuk pretendojnė pėr pjesėmarrje direkte nė qeveri
PUBLIKUAR: 22.04.2014 16:53

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq në orën 14h do të takohet me përfaqë...

Shqiptarėt e luginės presin sjellje ndryshe nga qeveria e re
PUBLIKUAR: 17.04.2014 / 23:21

Deputeti Riza Halimi (Partia e Veprimit Demokratik) pret nga Qeveria e re serbe të jetë pjesëmarrëse e drejtpërdrejtë në z...

BIPMB pėr intensifikimin e bashkėpunimit me institucionet komunale
PUBLIKUAR: 16.04.2014 / 11:57

Në selinë e Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (BIPBM) u organizua një takim i përbashkët...

Familja qė endej e pastrehė nė Preshevė, po bėhet me shtėpi
PUBLIKUAR: 15.04.2014 / 11:00

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit (QSA) me seli në Preshevë sot (14 prill 2014) vendosi gurthemelin për ndërtimin e shtëpisë...

PUBLIKUAR: 09:30 / 25.04.2014

Kanabisi, i rrezikshėm pėr zemrėn

PUBLIKUAR: 09:02 / 25.04.2014

Justin Timberlake lė 2450 paund bakshish

PUBLIKUAR: 19:21 / 24.04.2014

Kujtimi pėr dėshmorėt i pėrhershėm

PUBLIKUAR: 18:56 / 24.04.2014

​Aksioni i Ukrainės, kėrcėnon Putin

PUBLIKUAR: 18:47 / 24.04.2014

Arrestohet zyrtari i lartė i AKI-sė

PUBLIKUAR: 17:18 / 24.04.2014

Nė shtrat me njė klloun sipėr!

PUBLIKUAR: 15:39 / 24.04.2014

Mehmeti i LDK-sė “koketon” me PDK!!!

PUBLIKUAR: 14:24 / 24.04.2014

Majlinda Kelmendi kalon nė gjysmėfinale

PUBLIKUAR: 13:35 / 24.04.2014

Konsumoni banane me pika tė errėta

Të gjitha të drejtat e rezervuara © 2010 - 2014 | 2LONLINE.com